Skip to content

Amaç ve Kapsam

 

 

Ulusal Sualtı Bilimsel Araştırma ve Değerleri Sempozyumu (USUBADES-2022) Daveti

20-22 Ekim 2022 tarihleri arasında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı ve Çanakkale Deniz Polisi Eğitim Merkezi ortaklığında yapılan protokol neticesinde  “Ulusal Sualtı Bilimsel Araştırma ve Değerleri Sempozyumu”  Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Troia Kültür Merkezi’nde düzenlenecektir.

Sempozyumun ana teması “Mavi Vatanın Sakladığı Değerler” olarak belirlenmiştir. Sempozyumda ülkemiz denizlerinde gerçekleştirilmiş sualtına yönelik temel araştırma alanlarını içine alan; Su Ürünleri Araştırmaları, Biyolojik Çeşitlilik, Teknoloji, Jeoloji, Arkeoloji ve Kültürel Miras, Eğitim ve İş Güvenliği, Turizm, Dalış Sağlığı ve Güvenliği, Sualtı Sporları, Sanayi ve Kamu Dalgıçlığı ile Fotoğrafçılık gibi konular akademisyenlere, kamu, özel ve Sivil Toplum Kuruluşları (STK) temsilcilerine bilimsel çalışmalarını paylaşmaları ve katkı sağlamaları için eşsiz bir fırsat sunmaktadır.

Çanakkale Destanı’nın yazıldığı ve sualtı tarihi açısından zenginliklerde dolu Çanakkale’mizde, sualtı dünyasına gönül vermiş siz değerli araştırmacıların desteklerini bekler, sempozyumda aramızda görmekten onur ve mutluluk duyarız.